Gdzie stosuje się posadzki anhydrytowe?
Do skutecznego działania ogrzewania podłogowego niezbędne są nowoczesne wylewki, które zapewnią odpowiedni komfort termiczny w pomieszczeniu. Rozwiązaniem takim są zaprawy anhydrytowe. Znajdują one zastosowanie również w wielu innych miejscach. Przeczytaj artykuł znajdujący się poniżej i dowiedz się, czym są oraz jak wykorzystuje się posadzki anhydrytowe.
Zastosowanie posadzek anhydrytowych
Posadzki anhydrytowe to zaprawy wykorzystywane w szeroko pojętej branży budowlanej. Ich główną funkcją jest zapewnienie niezawodnej termoizolacji powierzchni podłogowej. Produkt ten charakteryzuje się płynną konsystencją, która w znacznym stopniu ułatwia korzystanie z zaprawy.
Przeczytaj również: Co należy rozumieć pod pojęciem pracy tymczasowej?
Posadzki anhydrytowe to produkty praktycznie bezskurczowe. To właśnie dlatego nie wymagają one zastosowania dużej ilości dylatacji, które wpłynęłyby na czas oraz trudność wylewania zaprawy. Z tego względu produkt taki świetnie sprawdzi się w szczególności na dużych powierzchniach.
Przeczytaj również: Czy bramy metalowe są teraz na czasie?
Podkłady anhydrytowe znajdują zastosowanie w takich miejscach jak szpitale, kina, szkoły, sklepy i tym podobne obiekty użyteczności publicznej. W żadnym wypadku nie oznacza to jednak, że nie można stosować ich jako wylewki do domów jednorodzinnych czy mieszkań.
Przeczytaj również: Domek nad morzem jako świetna opcja dla wieloosobowej rodziny
Ze względu na swoją lekkość, niewielką grubość oraz wyjątkową trwałość zaprawa ta może zostać wylana praktycznie pod wszystkie rodzaje okładzin. Bez problemu wpasują się pod płytki ceramiczne, kamień, deski, parkiety czy innego rodzaju wykładziny.
Płynna zaprawa przygotowywana przez grupę PCP Budownictwo tuż przed rozpoczęciem prac budowlanych zagwarantuje Ci, że wylewka nie straci swoich właściwości oraz bez problemu umieścisz ją nawet w trudniej dostępnych miejscach.
Jedynym ograniczeniem, które uniemożliwia zastosowanie zaprawy anhydrytowej, są miejsca wilgotne, narażone na działanie wody. Nie sposób ich zatem wykorzystać na zewnątrz budynków.
Jakie zalety mają zaprawy anhydrytowe?
Skąd wynika tak duża popularność zapraw anhydrytowych? Rozwiązanie takie to przede wszystkim naturalne właściwości samopoziomujące. Sprawiają one, że wylewka jest idealnie równa i gładka. Co więcej, posadzki te charakteryzują się dobrą przewodnością ciepła, przez co świetnie sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym.
Stosunkowo niewielki ciężar zaprawy nie wpłynie na obciążenie stropu, przez co jego żywotność znacznie się zwiększy. Rozwiązanie takie w znacznym stopniu usprawnia również prace budowlane. Wylanie zaprawy anhydrytowej nie zajmuje dużo czasu, a jej schnięcie jest stosunkowo szybkie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana