Jaki kredyt można wziąć na firmę? Na co można go przeznaczyć?
Właściciele firm mogą finansować swoją działalność z kapitału własnego lub obcego. Ten drugi pozyskiwany jest najczęściej z kredytów bankowych. Obecnie banki oferują naprawdę wiele rozwiązań kredytowych. Za ich pośrednictwem mogą być finansowane rozmaite cele, które pozwalają rozwijać i poszerzać działalność firmy. Sprawdź, jaki kredyt można wziąć na firmę. Na co najlepiej go przeznaczyć?
Kredyty firmowe – najpopularniejsze cele
Przedsiębiorcy, którzy chcą sfinansować jasno określony plan, mogą starać się o uzyskanie kredytu celowego. Wówczas fundusze, które zostaną przekazane firmie przez bank, muszą zostać spożytkowane na wskazany we wniosku cel. Oferty banków są w tym zakresie bardzo szerokie, pozwalają realizować przedsiębiorcom naprawdę wiele istotnych projektów.
Wśród najbardziej popularnych kredytówdlafirm znajdują się kredyty inwestycyjne, które pozwalają zrealizować cele inwestycyjne. Są to wszelkie przedsięwzięcia, które mają na celu zwiększenie dochodów i rozwój firmy, np. zakup sprzętu, maszyn, urządzeń, komputerów, środków transportu czy gruntów.
Środkami pochodzącymi z kredytu firmowego można sfinansować także budowę konkretnej inwestycji, np. domu wypoczynkowego czy lokali usługowych. Wówczas na ten cel kredytobiorca zaciąga tzw. kredyt deweloperski. Szeroką ofertę kredytów firmowych można otrzymać np. w ML Dom Finansowy.
Czym jest kredyt obrotowy dla firm?
Podstawą sprawnego działania każdej firmy jest płynność finansowa. W utrzymaniu stabilnej sytuacji finansowej może pomóc przedsiębiorcom kredyt obrotowy. Jest to jedna z najpopularniejszych form finansowania bieżącej działalności firmy. Środki pochodzące z kredytu obrotowego mogą być przeznaczone na pokrycie aktualnych wydatków przedsiębiorstwa.
Kredyt obrotowy najczęściej ma formę kredytu ratalnego w rachunku kredytowym lub kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym (tzw. linia kredytowa). Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy szukają środków np. na wypłatę wynagrodzeń dla pracowników czy uzupełnienie towarów potrzebnych do działalności.
Zabezpieczenia kredytu a zdolność kredytowa firmy
Wiele banków decyduje się pożyczać kredytobiorcom pieniądze, tylko pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia. Sposobów na zabezpieczenie kredytów dla firm jest wiele. Może to być zabezpieczenie osobiste, np. weksel inblanco lub zabezpieczenie rzeczowe, np. hipoteka nieruchomości. W ten sposób banki minimalizują ryzyko związane z brakiem spłaty kredytu.
Oczywiście nie zawsze przedsiębiorcy muszą zaciągać kredyty pod takimi warunkami. Na rynku dostępne są również kredyty, które nie wymagają ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia. Jednak dodatkowe zabezpieczenie może być często istotnym elementem przy ocenie zdolności kredytowej firmy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana