Kiedy warto rozważyć wymianę systemów sterowania?
Współczesny przemysł nie może obyć się bez nowoczesnych systemów sterowania maszyn. Odpowiadają one za robotyzację i automatyzację procesów produkcyjnych, zwiększając tym samym ich wydajność, a co za tym idzie opłacalność. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepszy system może wymagać wymiany na nowy. W jakich przypadkach warto więc rozważyć modernizacje systemów sterowania?
Wiek maszyn i brak wsparcia producenta
Pierwszą sytuacją, gdy należy wziąć pod uwagę wymianę systemów sterowania, jest jego wiek. Jeśli przestaje on poprawnie działać, a producent nie oferuję już do niego podzespołów, jego pozostawienie w obecnym stanie naraża przedsiębiorstwo na straty. Awaria takiej platformy może bowiem wiązać się z długimi przestojami, których każda minuta to stracone pieniądze. Przestarzałe systemy sterowania są także problematyczne w obsłudze dla pracowników. W wielu firmach zdarza się, że są one nawet starsze niż oni. To z kolei wiąże się z kolejnymi wydatkami na przeszkolenie kadry, tak aby wiedziała, jak z nimi pracować.
Przeczytaj również: Jakie materiały są najlepsze do produkcji solidnych drzwi zewnętrznych?
Potrzeba zastosowania rozwiązań o większej funkcjonalności
Drugim powodem, w przypadku którego warto rozważyć wymianę lub modernizację systemu sterowania maszyn, jest natomiast jego ograniczona funkcjonalność. Zwłaszcza jeśli nie spełnia ona już obecnych potrzeb. Tego typu sytuacje nie zdarzają się wcale rzadko, nawet jeśli system jest stosunkowo nowy. Generowane przez niego problemy związane są natomiast najczęściej z:
Przeczytaj również: Zastosowanie klipsownic poza branżą spożywczą
brakiem możliwości zintegrowania systemu z nowymi systemami zastosowanymi w firmie,
brakiem kompatybilności z protokołami diagnostycznymi, czuwającymi nad poprawnością pracy maszyn,
brakiem możliwości uzyskiwania danych, które pozwalają lepiej zarządzać procesem.
Na czym polega wymiana systemów sterowania maszyn?
Modernizacja systemów sterowania, oferowana między innymi przez firmę, której specjalizacją jest automatyka przemysłowa INEE INDUSTRY polega przede wszystkim na dostosowaniu ich do obecnych potrzeb przedsiębiorstwa. Przeprowadzana jest ona zgodnie z najnowszymi normami i wytycznymi oraz w zależności od koniecznych do wykonania prac może składać się z:
Przeczytaj również: Z czego jest produkowane oryginalne chorizo?
całkowitej wymiany układów sterowania,
rozbudowy funkcjonalności maszyn,
rozwinięcia układów pneumatycznych,
usprawnienia funkcjonowania starych maszyn - dynamizacje.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana