Sauna ogrodowa czy domowa, którą z nich lepiej wybrać?

Sauna, bez względu na jej rodzaj to doskonały sposób na zrelaksowanie się. Regularne korzystanie z niej ma dodatkowo także pozytywny wpływ na zdrowie. Dlatego też nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na nią we własnym domu. W takim przypadku do wyboru mają one sauny domowe i ogrodowe, które szczegółowo omawiamy w poniższym artykule.
Charakterystyka saun domowych
O zastosowaniu sauny domowej warto pomyśleć już na etapie projektowania domu. Nie oznacza to jednak, że jej montaż nie jest możliwy także w użytkowanych już budynkach. W takim przypadku wymaga ona jednak wygospodarowania oddzielnego pomieszczenia, w którym zostanie zamontowana. Musi ono mieć odpowiednie wymiary oraz dobrą izolację cieplną i przeciwwilgociową. Pod względem rodzajów modeli na rynku dostępne są natomiast zarówno sauny fińskie, jak i parowe, łączące cechy obu z nich, a także infrared oraz solne. Wybór między nimi zależy więc wyłącznie od indywidualnych preferencji.
Charakterystyka saun ogrodowych
Sauny ogrodowe, które znaleźć można w ofercie producenta saun BestSauny to modele wolnostojące, przypominające swoją postacią niewielkie domki, w których umieszczone są wszelkie elementy pozwalające na zażywanie relaksującej kąpieli parowej. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można je dopasować do każdego ogrodu. Do ich wykonania stosowane są natomiast wysokiej jakości materiały, takie jak drewno, tworzywo sztuczne lub stali, przez co cechują się trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Dodatkowo wyposażone są one często w przeszklenia, które pozwalają na podziwianie piękna natury podczas relaksu.
Różnice między sauną domową a ogrodową
Podstawową różnicą między sauną domową a ogrodową jest to, że pierwsza z nich wymaga wygospodarowania na nią odpowiedniego miejsca w budynku. Dlatego też w przypadku użytkowanych domów o wiele korzystniejszą opcją są modele ogrodowe, które mogą zostać ulokowane w niemal dowolnym miejscu na posesji i nie wymagają przeprowadzenia prac remontowych. Lokalizacja obu tych rodzajów saun wpływa także na wygodę korzystania z nich. Z relaksującej kąpieli w saunie domowej można bowiem skorzystać bez konieczności wychodzenia z domu, co jest szczególnie atrakcyjne zimą, kiedy za oknem panują ujemne temperatury.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Technologia Piękna Lasery Kosmetyczne Justyna Szubstarska
Kosmetyczne salony - wyposażenie woj. warmińsko-mazurskie11-400 Nowa Wieś Kętrzyńska
-
Karolina Prątnicka Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Lekarze - pediatrzy, neonatolodzy woj. kujawsko-pomorskie88-100 Inowrocław, Wojska Polskiego 7
-
Wojciech Kozubski Gabinet lekarski
Przychodnie specjalistyczne woj. wielkopolskie60-815 Poznań, Gajowa 3