W jakich branżach wykorzystuje się laserowe cięcie blachy?
Laserowe cięcie blachy to innowacyjne metoda, z której korzysta coraz więcej branż. Umożliwia wycinanie nawet bardzo małych elementów z niezwykłą precyzją. Praca lasera przebiega na podstawie wcześniej przygotowanego projektu i jest bardzo elastyczną oraz szybką techniką, która pozwala dopasować efekty do wymagań Klienta. Gdzie sprawdza się laserowe cięcie blach?
Laserowe cięcie blach – jakie ma możliwości zastosowania?
Laserowe cięcie blach to rozwiązanie, z którego korzysta wiele branż, m.in. automotive, wyposażenia wnętrz, budownictwo czy przemysł morski. W przypadku motoryzacji metoda ta stosowana jest do wycinania elementów podwozia czy wykończenia wnętrz. Dla branży budowlanej wykonuje się m.in. panele elewacyjne, obróbki, parapety, podkonstrukcje i wsporniki. Przemysł maszynowy również docenia możliwości laserowego cięcia blach, wykonując maszyny, taśmociągi czy przenośniki. Cięcie blachy laserem to również rozwiązanie do produkcji różnego rodzaju maszyn – od tych rolniczych, przez te do obróbki warzyw, aż po narzędzia niezbędne do hodowli zwierząt.
Laserowe cięcie blach – na czym polega?
Laserowe cięcie blach to proces, który wykorzystuje energię pochodzącą z wiązki laserowej. Skupia się na małej powierzchni blachy, aby później spowodować cięcie za pomocą stopienia lub równoczesnego stopienia i odparowania oraz stopienia i spalenia materiału. Aby proces ten zachodził poprawnie, niezbędny jest jednoczesny przepływ gazu (towarzyszącego). Substancja ta jest potrzebna, żeby wydmuchiwać ze szczeliny cięcia produkty, które powstały na skutek wypalania materiału. Dlatego cięcie blachy laserem, które wykonują usługi wykończeniowe i spawalnicze DeLift, korzysta z nowoczesnego parku maszyn zapewniającego precyzję prac.
Laserowe cięcie blach – jakie ma zalety?
Laserowe cięcie blach niesie ze sobą wiele zalet, które powodują, że coraz więcej branż decyduje się na zastosowanie tej metody. Do niewątpliwych atutów można zaliczyć dużą precyzję obróbki materiału. Dzięki szczelinie powstającej za pomocą lasera można wycinać nawet niewielkie elementy o różnych kształtach. Proces ten przebiega również bardzo szybko, a poza tym większość wytworzonych elementów można zastosować od razu po ich wyschnięciu. Na uwagę zasługuje fakt, że części, które wykorzystuje się do cięcia laserem, nie zużywają się na skutek eksploatacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana